Results

Overall

Men Overall

1 TARANTOLA Damien
Team esf scott
3h43
2 RICHARD Cedric
La roue des grands bois
3h45
3 TACHOT Laurent
C2s
3h51

Women Overall

1 VAN DER MOEREN Ils4H10
2 DE VECCHI Amélie
Vcpa
4H29
3 VIELJEUF Léa4H29

Categories

C1 Men 18 > 30 yo

1 TARANTOLA Damien 
Team esf scott
3h43
2 GERBERT Florian 
Gmc38-ef
3h52
3 ARNOLD Gaël 3h52

C2 Men 31 > 40 yo

1 BOISSON Nicolas 
2 DROZ-VINCENT Jean-Baptiste 3h52
3 BOB Michels 3h52

C3 Men 41 > 50 yo

1 RICHARD Cedric 
La roue des grands bois
3h45
2 TACHOT Laurent 
C2s
3h51
3 DE VECCHI David 
Team foudre
3H52

C4 Men 51 > 60 yo

1 CHAVENT Roland 
Team esf scott
3h52
2 JACQUEMOD Jean-Noël 
Aspes
4H04
3 ALTHUSSER Remy 4h04

C5 Men 61+ yo

n/a
1 CARTAL Marc 3H56
2 SCHWOB Alphonse 
V. c;pontarlier
4h09

C1 women 18 > 30 yo

1 VIELJEUF Léa 4h28
2 FERRAND Pauline 4h35
3 JASMIN Alix 4h46

C2 women 31 > 40 yo

1 DE VECCHI Amélie 4h28
2 ROSSELLE Marine 4h45
3 MUNAROLO Adeline 
My tribe
5h11

C3 women 41 > 50 yo

1 VAN DER MOEREN Ils 4h10
2 MOUROT Sophie 4h39
3 MOUCHET Laetitia 5h11

C4 women 51 > 60 yo

n/a
n/a
1 CAVUOTO Luciana 

Overall

Overall Men

1 CELLARD Guillaume
Chambéry triathlon
2h52

Overall Women


Categories

C1 Men 18 > 30 yo

n/a
n/a
n/a

C2 Men 31 > 40 yo

n/a
n/a
n/a

C3 Men 41 > 50 yo

n/a
n/a
n/a

C4 Men 51 > 60 yo

n/a
n/a
n/a

Men 61 yo and more

n/a
n/a
n/a

C1 Women 18 > 30 yo

n/a
n/a
n/a

C2 Women 31 > 40 yo

n/a
n/a
n/a

C3 Women 41 > 50 yo

n/a
n/a
n/a

C4 Women 51 > 60 yo

n/a
n/a
n/a

C5 Women 61 yo and more

n/a
n/a
n/a

Overall

Overall Men

1 TARBOURIECH Mathis
Ccetupes
2h
2 CRETIN Jules
BAC01
2h
3 BEY Florian
Saint denis cyclisme
2h

Overall Women

1 BELIARD Rosalie
CLSO
2h12
2 LIARD Laura
Team macadam's cowboys
2h12
3 PLESSE Mathilde2h22

Categories

C1 Men 18 > 30 yo

1 TARBOURIECH Mathis 
Ccetupes
2h
2 CRETIN Jules 
Bac01
2h
3 BEY Florian 
Saint denis cyclisme
2h

C2 Men 31 > 40 yo

1 TULIK David 2h12
2 RICHARD Nicolas 
Team coincy metz 3
2h12
3 FRAZIER Benjamin 2h22

C3 Men 41 > 50 yo

1 FLOTAT Francois 
Brison
2h05
2 ROY Régis 
Jura cyclisme pays du revermont
2h08
3 RAGOT Alexandre 2h08

C4 Men 51 > 60 yo

1 GASO Jean 
OMCC
2h03
2 FAVRE Christophe 
Ec arbent marchon (01)
2h09
3 LORET Bruno 2h09

C5 Men 61+ yo

1 PANNEQUIN Robert 2h13
2 FAIVRE Claude-Yves 2h23
3 MURTIN François 
Asptt chalon
2h23

C1 Women 18 > 30 yo

1 BELIARD Rosalie 
CLSO
2h12
2 PLESSE Mathilde 2h22
3 GRISOUARD Léa 2h23

C2 Women 31 > 40 yo

1 LIARD Laura 
Team macadam's cowboys
2h12
2 GOUNAND Anne 2h23
3 DUPRÉ Constance 2h24

C3 Women 41 > 50 yo

1 VIVIEN Severine 
Usac
2h23
2 MOLHERAT Betty 
Sca arinthod
2h24
3 JEANNEROT Edwige 
Sca arinthod
2h24

C4 Women 51 > 60 yo

1 REDZIC Anna 
Expats-triathlon
2h29
2 VUARNESSON Séverine 
Asa tinqueux
2h36
3 LONJARET Christine 
Amicale cycliste verdunoise
2h39

C5 Men 61+ yo

1 FAURE Bernadette 
USI
2h34
2 PICARD Christine 2h59
3 CHOQUET Nelly 3h03

Overall

Overall Gravel Men

1 AUBERT Remi
Team look gravel
1h49
2 IDJOUADIENE Pierre
Team look gravel
1h49
3 JOUFFROY Arnaud
Factory team
1h50

Overall Gravel Women

1 HENRY Alicia2h34
2 ALVES Emmanuelle
Crapast / outdoor and news
2h48
3 KUNTZ Marielle2h56

1st MTB Men

1 MEIER Jordan
Vtt léman
1h52

1st MTB Women

1 NAVARO Bénédicte3h24

Full Results

Results